Kõik õpilastele vajalik info on mängumaterjalides kirjas. Soovitame suunata õpilasi mängumaterjalidest infot otsima.
Pere kirjelduses on välja toodud pere unistus ja nende igapäevaelu – kus pere elab, mis transpordiga liiguvad ning millest huvituvad. Igal perel on eesmärk, mille täitmiseks tuleb igal pereliikmel säästa 60 raha.
Iga pereliikme sissetulekuks on palk, mille saab firmale tulu teenides ja igal perel on kulud, mis sõltuvad sellest, millist elustiili pere harrastab (perekirjeldus).
Alati on võimalik kuludelt midagi kokku hoida. Säästmine õnnestub vaid siis, kui kogu pere jõuab kokkuleppele, millistelt kuludelt on kogu pere valmis kärpeid reaalselt ellu viima. Juhendaja ülesanne on jälgida, et kärped oleksid realistlikud.
Igal ettevõttel on oma tegevusala ja väärtushinnangud. Ettevõtte kirjeldus tutvustab, millega ettevõte tegeleb ja mis on mängijate põhiülesanded.
Hinnakirjas on ära toodud mõned asjad, mida ettevõte võiks müüa. Mängijatel on soovituslik ise tooteid juurde mõelda ja neile hinnad määrata. Hinnastamisel on mängijatel vabad käed, sest hind kujuneb turusituatsioonis ja katsetamise teel. Meeles tuleb pidada, et mängijad on selle ettevõtte omanikud ning iga ettevõtja otsustab oma ettevõttes toimuva üle ise.
Müügiarvestuslehte täidavad mängijad oma ettevõtte jaoks. Sealt saab vaadata, kui palju on kuu jooksul tooteid ja teenuseid müüdud ning kontrollida, kas kõik ostjad on tasunud tarbitud toodete/teenuste eest. Iga kuu kohta peetakse müügiarvestust, kuhu pannakse kirja, mis hinnaga teenust või toodet müüdi. Toote või teenuse hinda võib perefirma alati muuta.
Iga kuu lõpus arvutatakse kokku, kui palju perefirma raha teenis.
Näide: Ilusalong müüs esimesel kuul 6 kliendile juukselõikust 5 raha eest. Teisel kuul otsustati hinda tõsta 6 raha peale ning selle hinna eest ostis teenust 2 klienti. Kolmandal kuul tehti sooduskampaania rohkemate klientide saamiseks ja müüdi 5 lõikust.
Näites tehtud otsuste mõju koos mängijatega uurides, saab müügiarvestuslehe täitmine väga kiiresti selgeks.